logo

JAK SI KOUPIT A VYBRAT NEJLÉPE DŮM

Ve své letité praxi se často setkávám u svých klientů s požadavkem „chceme koupit dům“, „nevíme zdali je tento nejvhodnější?“,

„je v pořádku?“,

„nevíme“,

„co případná rekonstrukce?“,

“ máme jej koupit?“

A mnoho dalších otázek.Jejich obecnost již napovídá o nutnosti odborné opory.Většinu otázek ohledně stavby upřímně nemůže laik správně vyhodnotit.

Je potřeba nejprve zhodnotit samotné umístění domu. Z urbanistického hlediska. Životní prostředí,sociologická hlediska,podloží,okolní zástavbu,dostupnost,další urbanistické záměry města či obce…..atd.

Ze stavebního hlediska. Statický stav stavby,stav izolací,stav střechy,krovu,stěn,oken,schodišť,vytápění,dveří,úprav,instalací…atd

Z architektonického hlediska. Dispoziční řešení domu. Osvětlení domu. Možnosti zabydlení a dalších úprav. Designové řešení…atd

Z ekonomického hlediska. Stav domu.  Jeho cena. Další úpravy. Další investice. Ekonomická výhodnost a vhodnost….atd

Každá nemovitost má svá specifika a obecná pravidla. Je potřeba vždy individuálně zhodnotit jednotlivou stavbu a výhodnost jejího pořízení s vyhodnocením dalších kroků v budoucnosti.

Tolikrát jsem se setkala s nevhodným záměrem klientů. Tolikrát jsem se setkala s již realizovanou koupí nemovitosti a pak s nešťastnými klienty.

To co se na první pohled zdá výhodné vůbec výhodné nemusí být. Posléze můžete zjistit….stavba praská, je vlhká,střecha teče a krovy jsou zničené,po schodišti se nedá bezpečně chodit,dům ve svahu ujíždí,podchodné výšky krovu jsou nevyhovující,špatná izolace,špatné životní prostředí,okna nevhodná,dispoziční řešení domu nelze využít,podlahy nevyhovují,atd.

Toto vše a mnohem více je  málokdo schopen sám posoudit a vhodně investovat peníze. Koupit dům je mnohem závažnější krok než koupě auta.

Zvláště, když veškeré chyby většinou zjistí klienti postupem času ,kdy již nelze od smlouvy odstoupit a je jasné ,že k úpravám nebudou stačit ani statisíce korun.

A nejedná se jenom o peníze,ale také o čas a veškerou náročnost dalších rekonstrukcí či trápení se na nevhodném místě. Z kterého málokdo již odejde jen tak rychle pokud vůbec.

Tady se nabízejí odborníci architekti k poradenství a vyhodnocení celého záměru klienta.

Nabízíme plnou péči klientovi ohledně jeho rozhodnutí. Rozhodně je lépe řešit rozhodnutí předem,než se dozvědět výhodnost až po zrealizované koupi nemovitosti.

Velmi rádi vám budeme odbornou oporou při výběru vhodné nemovitosti, která vám zajistí to nejvhodnější místo pro vaší budoucnost.

Pár hodin prevence předem je jistě tím nejvhodnějším krokem.

Bližší informace https://artmaya.cz/arch/poradenstvi-v-oblasti-architekturyurbanismustavebnictvi-a-designu/

 

 

 

 

 

 

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *